1. Garanti süresi ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. Cihaz ile birlikte gelen veya harici olarak satılan Arena Dedektör tarafından satılmış olan batarya ve diğer aksesuarlar için garanti süresi 6 (altı) aydır. Arena Dedektör tarafından satışı yapılmamış 3. şahıs üreticilere ait aksesuarlar (kalem piller de dahil) garanti kapsamı dışındadır.

2. Ürünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse üretici montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı ve değiştirilen parça bedeli talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.

3. Bu garanti, cihazın kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalarda veya aşağıdaki durumlarda hükümsüzdür:

4. Garanti belgesi garanti süresince saklanmalıdır. Belgenin kaybolması durumunda ikinci bir belge verilmez. Müşterinin garanti onarımı isteğinde garanti belgesini ve/veya faturasını göstermesi gerekir. Aksi takdirde onarım ücretli yapılır.

5. Ürünle birlikte ambalajlanmış garanti belgesinin satış sırasında bayi tarafından gerekli yerlerinin eksiksiz doldurulup, imzalanıp kaşelenerek müşteriye verilmesi gerekmektedir.