Arena Dedektör Blog

Ayrımlı Dedektör

Ayrımlı Dedektör

 

Dedektörlerde en önemli özelliklerden biri olan derinlik algısını yanında ayrımlı dedektörlerde çok öneme sahibidir. Ayrımlı dedektörler sayesinde değerli madenlerle değersiz madenler rahatlıkla ayırt edilebilmektedir. Ayrım gücü özelliği olmayan dedektörlerde her şeye ve her metala dedektörler tepki vermektedir. Dedektörlerin tepki vermemesi ve işgücü tasarrufu sağlaması için mutlaka ayrım gücü olması gerekmektedir.

 

Ayrımlı dedektörlerle arama yaparken dedektör ekranında metalin değerli veya değersiz olduğunu gösteren bir işaretin yanı sıra kaç metrede olduğunu göstermektedir. Tüm bunlara ek olarak yer altındaki boşlukları bulur ve sizlere bunun bilgisini verir.

Daha fazla oku ...

Dedektör Çeşitleri

Dedektör Çeşitleri

 

Dedektörler özellikleri ve yapıları itibariyle farklı çeşitlere sahiptir. Dedektör dünyasında çok fazla özellik bulunmaktadır. Bu özellikler ise rastgele seçilmez ve amacında göre geliştirilmiştir. Amacına göre geliştirilen bu dedektörler farklı teknolojik gelişmişlik gösterirler. Çünkü bir güvenlik dedektörünün ihtiyaç duyacağı özellikler ile bir altın dedektörünün ihtiyaç duyacağı özellikler birbirinin benzeri olmayacak tamamıyla farklılık gösterecektir. Bu farklılıklar ise onun kullanım alanındaki performansını etkileyecektir. Dolayısıyla kalitesini, talebini ve aynı zamanda da fiyatını etkileyecektir. Dedektör çeşitlerine bakacak olursak genel olarak dokuz kategoride dedektörler sıralanmaktadır. Arena dedektör tüm dedektör çeşitlerini ve özelikte bulabileceğiniz bir yerdir. Dedektör çeşitlerini ve dedektör fiyatları merak konusu ise arena dedektör web sitesinden öğrenebilirsiniz. Bu dedektör çeşitleri ise,

 

Altın Dedektörleri

 

Tek Para Dedektörleri

 

Define Dedektörleri

 

Teknik Dedektörler

 

Görüntüleme Sistemleri

 

Güvenlik Dedektörleri

 

Su Altı Dedektörleri

 

Pınpoınter Cihazları

 

Metal Dedektörleri

 

 

 

 

 

olarak sıralanmaktadır. Bu dedektörlerin her biri farklı özelliktedir. Şimdi her birini tek tek açıklayalım ve net bir şekilde anlatalım.


 

Daha fazla oku ...

Dedektör Fiyatları

Dedektörler kullanım amacına göre ve özelliklerine göre çok farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Mesela bir güvenlik dedektörü fiyatı ile bir sualtı arama dedektörünün fiyatlarının bir olması beklenemez. Bu ürünlerin her birinde farklı teknoloji ve farklı malzemeler kullanılmıştır. İşte bu farklılıklar o dedektörün temel fiyatını belirlemektedir.

Özellikle dedektörlerin kullanım alanlarını tespit etmeden herhangi bir dedektör almak son derece yanlış olacaktır. Öncelikle dedektörü nerede kullanacağımıza karar verelim. Bir altın arama işinde kullanacaksak o zaman altın detektörü almamız gerekmektedir. Define veya gömü içinde define, gömü dedektörü alınması daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Yani dedektörler kullanım amaçlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Sadece ürün çeşidi fiyatı etkilememektedir. Dedektör amacını belirledik. Peki bundan sonraki aşama nedir? Arena dedektör ise size en uygun fiyatı ve dedektörü temin eder. Öyleki en kaliteli ürünü en uygun fiyata almanız için ortam hazırlar.

Daha fazla oku ...

Dedektörle Altın Aramak

Dedektörle Altın Aramak

 

Altın bulmak kimin hoşuna gitmez ki? Altınlar genel olarak küçük parçalar halinde toprak altında yer alır. Bunlar bazen bir altın damarı bazen küçük öbekler halinde kendisini göstermektedir. Bu öbekleri ve yerleri bulmak pek kolay değildir.

 

İnsanoğlu yüzyıllardır farklı yöntemler ve yollar ile altın aradı. Bazen bir dere tarandı bazen yerler kazıldı bazen altın çubuklar ile altın arandı bazende toprak yapısına bakılarak bulundu. O veya bu sebeple altınlar her daim insanoğlu tarafından aranmıştır. Peki günümüz de altın bulmak için ne gerekli ve nasıl yapılır?

Daha fazla oku ...

Makedonya'da bulunan altın obje

Jeohunter 3D Dedektör ile Makedonya'da arama yapan bir Türk tarafından bulunan altın obje.Daha fazla oku ...

Mısır'da bulunan değerli objeler

Bulundurğu Yer: Mısır
Buluntu: Kullanıcının kendi arasizinde bulduğu bazı eski objeler
Derinlik: 1,5 metre
Kullanılan Cihaz: Jeohunter 3D Dual System

Daha fazla oku ...
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)