Garanti Şartları

1. Garanti süresi ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır. Cihaz ile birlikte gelen veya harici olarak satılan Arena Dedektör tarafından satılmış olan batarya ve diğer aksesuarlar için garanti süresi 6 (altı) aydır. Arena Dedektör tarafından satışı yapılmamış 3. şahıs üreticilere ait aksesuarlar (kalem piller de dahil) garanti kapsamı dışındadır.

2. Ürünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse üretici montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı ve değiştirilen parça bedeli talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır.

3. Bu garanti, cihazın kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalarda veya aşağıdaki durumlarda hükümsüzdür:

  • Cihazın yetkili olmayan kimseler ve/veya tamir atölyeleri tarafından önceden tamir edilmesi, açılması ya da yazılımına müdahale edilmesi tespit edildiğinde.
  • Cihazın seri numarası tahrip edilmişse.
  • Arızalar veya hasar, firmamızın mesuliyeti dahilinde olmayan nakliye esnasında, cihazın ihmal edilmesi veya hırpalanması halinde meydana gelmişse.
  • Şirketimize ait olmayıp üçüncü şahıslardan temin edilen malzeme ve parçaların arızalanması veya herhangi bir şekilde zarar ziyana sebep olması halinde ve/veya üretici tarafından kullanılması onaylanmamış aksesuar veya ek aletlerin bu garanti belgesinde adı geçen cihaza bağlanmasından dolayı oluşan hatalar ve arızalarda.
  • Yanlış ve dikkatsiz kullanım, kaza ve bunun gibi diğer nedenlerden meydana gelen yıpranmalar ve arızalarda,
    Herhangi bir şekilde cihazın (su geçirmez cihazlar ve arama başlıkları haricinde) sıvı ile temas etmesi, içine sıvı girmesi veya sıvıya düşmesi hallerinde.
  • Cihazın aşırı nem, rutubet, sıcak veya soğuk koşullara maruz bırakılması ve/veya bu koşullarda bekletilmesi sonucu meydana gelen arızalarda.

4. Garanti belgesi garanti süresince saklanmalıdır. Belgenin kaybolması durumunda ikinci bir belge verilmez. Müşterinin garanti onarımı isteğinde garanti belgesini ve/veya faturasını göstermesi gerekir. Aksi takdirde onarım ücretli yapılır.

5. Ürünle birlikte ambalajlanmış garanti belgesinin satış sırasında bayi tarafından gerekli yerlerinin eksiksiz doldurulup, imzalanıp kaşelenerek müşteriye verilmesi gerekmektedir.